Yangın Kapısı Modelleri

Standart Yangın Kapıları : Kasa 1.5 mm DKP  sac, kanat 1mm DKP sac veya galvaniz sacdan üretilmektedir. Üzerinde Panik bar (push-bar) mevcuttur. Dış saç koruma içinde ısıya dayanımı arttıran ısı bariyeri mevcuttur.

Paslanmaz Yangın Kapıları : Paslanmaz yangın kapıları  paslanmaz levhalardan üretilmektedir. Kasada 1.5 mm, kanatta 1mm sac kullanılmaktadır. Paslanmaz yangın kapıları prestij ve dayanıklılık için tercih edilir.

Sistem Odası Yangın Kapıları : Sistem odalarında kullanılmak üzere özel tasarlanmış yangın kapılarıdır, yangın dayanımının yanı sıra otomasyon sistemlerine uygun aksesuarlarla donatılmıştır. Sistem odası yangın kapısı camlı olabilir.

İthal yangın kapıları

UNI 9723, CSI / CERT Sertifikası, CE Sertifikasına sahiptir.

Tek veya çift kanatlı olarak 60 ve 120 dakika yangına dayanıklı olarak üretilir.

60 dakika için Kanat kalınlığı: 54 mm, Kanat ağırlığı: 27 kg/m2

120 dakika için Kanat kalınlığı: 64 mm, Kanat ağırlığı: 37,7 kg/m2

İthal yangın kapıları epoksi kaplama 1.5 mm kalınlığında yüksek dayanımlı çelikten imaldir.

Yangın kapısı yangın anında genleşen ısı , duman izolasyonu sağlayan  sıcak duman fitili ve soğuk duman fitili ile donatılarak ısı ve duman geçirmez olması sağlanmıştır.

Kapı kanadı 0.8 mm et kalınlığında galvanizli çelik sac plakadan imal edilmiştir. Kapı kanadı dışarıdan levye ile açılmayı engelleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Yalıtım malzemesi 150-180 kg/m3 yoğunluklu taş yünüdür. Isı ve ses yalıtımı sağlar.

Kapıda  yangın sertifikalı, yangına bir-iki saat dayanıklı cam kullanılabilmektedir.

Kapılarda standart renk RAL 7035 olup, diğer RAL kodlarında boya ve ahşap veya paslanmaz görünümlü pvc kaplama seçenekleri isteğe bağlı olarak mevcuttur.

tr_TRTurkish